Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co je to sluneční energie


Většina lidí míchá dohromady dva pojmy, totiž solární panely umí přeměnit solární energii a teplo, ale fotovoltaické tepelnou energii promění na elektřinu. Tato definice dává panelům přesně to, co dělají, ale pokud někdo pojmy mísí dohromady, není to žádná katastrofa. Ovšem pokud si chcete něco podobného pořídit na rodinný dům, musíte již dopředu vědět, co budete na svou střechu, nebo kus pole potřebovat. V tomto ohledu není zcela od věci si nechat poradit. Solární panel bere energii ze slunce, fotovoltaický teplo, ale vzhledově jsou si podobné. Jestliže tedy zaměníte termíny při pohledu na střechu budovy, nic se neděje. Ani my zde nemusíme být zcela přesní, protože víme, o čem je řeč, ale pro jistotu budeme používat výraz fotovoltaický panel.

panely v zimě

Nuže, jak byste měli postupovat při zájmu a vlastní elektrickou energii? Začněte tím, že kliknete na odkaz, který je níže zde v článku a hned vám naskočí nové webové stránky. Přes celou obrazovku uvidíte ponejprv to, co vás asi bude zajímat nejvíce, a to je cena a za montáž a zprovoznění. Zadáte tam potřebné údaje tak se dozvíte potřebnou informaci. Nu a poté už můžete dál, kde se dozvíte další. Tou cenou se nenechejte odradit, můžete totiž na celou montáž dostat dotaci.

střešní fotovoltaika

A není to jen nějakých pár šupů do prasátka na pivo, tomu věřte. Jen se o to potom musíte nějak přičinit a penízky vám přistanou zpátky na účtu. Program by se mohl klidně nazývat dotace fotovoltaika 2024. A to je právě to, o čem je zde řeč. Počáteční investice není samozřejmě malá, ale je třeba si uvědomit, že část se vám vrátí ihned a část později. Nebudete určitě litovat, hádejte, proč je fotovoltaika na každém třetím domě? Tito majitelé myslí na budoucnost, a proto se na ni připravili. Už nyní platí za elektřinu jen pár korun. A to je účel. Neváhejte a udělejte totéž.