Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zařizujeme byt po babičce


Odkázali vám vaši rodiče byt po zemřelé babičce nebo dědovi, který je v původním stavu, a vaším úkolem je pokusit se o jeho rekonstrukci a modernizaci? Ať už si na práci zvete řemeslníky, stavební firmu, anebo to chcete zkusit sami, měli byste postupovat tak, aby vás to bavilo, a abyste měli hotové některé části obytných prostor jaksi přednostně. Co tím máme na mysli?

moderní kuchyně

Nechtěje všechno zvládnout naráz – velkou chybou by bylo začít rekonstruovat celý byt naráz, vybourat všude příčky, kde to jde, vybourat bytové jádro a začít rekonstruovat v celém bytě všechny místnosti. Začněte prostorami, které nutně potřebujete k udržení tělesné pohody, a těmi jsou toaleta, koupelna a kuchyně. Jinými slovy, musíte se mít kde umýt a osprchovat, vykonávat potřebu na čistém a voňavém záchodě (což v bytech v původním stavu obvykle nebývá), a mít si kde nachystat pokrmy a nápoje.

kuchyně na míru

Kuchyně a koupelna – jestliže je kuchyně v bytě dispozičně spojena s koupelnou, můžete toho mistrně využít, vybourat původní jádro a příčky a vystavět nové. Většinou jde o dřevotřísku a umakart, které nahradíte pórobetonovými bloky (Ytong), a na ně se pak bude zavěšovat například speciální kotvící sadou Spiral Anksys kuchyňská linka.

Kuchyň si nechte zhotovit na mírufotogalerie kuchyní na míru vám naznačí, jak pracují profesionálové, a právě kuchyň byste měli přenechat zkušené firmě, která vám navrhne vhodnou dispozici, velikost nábytku, jeho rozmístění i styl, a postará se o komplexní montáž četně vestavěných spotřebičů.

Hosty pozvěte až po kuchyni s koupelnou – chcete-li si zvát na návštěvu do bytu vaše kamarády, posečkejte s tím až do chvíle, kdy bude hotová koupelna s kuchyní. Vaši hosté zpravidla ocení tyto prostory jako modernizované, a bude-li obývák ještě v původním stavu, v zásadě nebude vadit, když se posadíte na koberec a namísto nového konferenčního stolku tu bude provizorní, třeba dětský nábytek. Drobný diskomfort a odklon od módních věcí tu vaši hosté budou zřejmě dobře tolerovat.