Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zajímavý strom, zajímavé účinky


Kratom je s tímto stromem jen úzce spojen a my se hned podíváme jak. Tento v perexu latinsky jmenovaný strom má jako každý jiný listy. Ty se pak suší a z nich se dělá prášek, který má účinky silně obveselující. A také tlumící bolest. Nu, a teprve tento prášek se nazývá Kratom. Sehnat však můžete i Kratom tablety.

kratom tablety

Strom, z jehož listí se prášek získává, roste pouze na jihu Asie. Jde tedy o strom tropický, který se v našich podmínkách v podstatě vypěstovat nedá. Proto se prášek vozí až z Indie, Bornea a dalších lokalit, kde se Mitragyna speciosa vyskytuje.

Proč má takové účinky? Informace se dosti různí, fakt je, že obsahuje několik alkaloidů. Uvádí se různá čísla a právě tyto alkaloidy mají onen pozitivní účinek. Hlavní je zde Mitragynin, alkaloid, který má zastoupení dle některých údajů až šedesát šest procent. K němu je třeba ještě počítat 7hydroxymitragynin. Ty střízlivější články uvádí obsah toho prvního jen kolem čtyřiceti procent.

Barva prášku se většinou uvádí ve třech základních skupinách. Totiž zelený, bílý a červený. Zbarvení je dáno stářím stromu, nebo, chcete-li rostliny. Mnohem později přišel i Kratom žlutý, možná trochu nadneseně zlatý, ale ten byl vytvořen jen pro komerci.

strom v Asii

Nuže, jen velmi krátce a stručně jste se seznámili se stromem, kterého listí umí zázraky. Netvrdím, ani nikde v literatuře se to nepíše, že by Kratom přímo oživoval mrtvé. To je samozřejmě holý nesmysl. Ovšem ve spoustě zdrojů se můžeme dočíst o jeho účincích na povahu člověka a jeho náladu. Umí ji vylepšit, umí navodit euforii a také umí tlumit hlad, bolest a podobně.

Jistě byste rádi věděli, kde jej zakoupit. Já vám nejdříve řeknu, kde jej nekupovat, Na to si dávejte velký pozor, můžete narazit na nepoctivé prodejce a máte po penězích i po euforii. Kupujte například zde v ověřeném obchodě, na který máte tady v článku výše odkaz. Jedině tady totiž dostanete zboží nejvyšší kvality.