Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vzpruha pro vaše podnikání


Na téma půjček a hypoték toho bylo napsáno a řečeno už spoustu. Vzít si hypotéku je obrovská zodpovědnost, když uzavíráte smlouvu na dvacet a více let a dopředu nikdy nevíte, co si pro vás osud přichystal. Jenže našetřit si na vlastní bydlení a koupit si byt za naspořené peníze bez hypotéky, to se povede jen málokomu.

Mnohem složitější je otázka podnikatelské hypotéky. Ano získat ji není až takový problém, ale investice do podnikání nebo to stejné jako do vlastního bydlení. Podnikání může být velice riskantní a pokud se investice nezačne rychle vracet, tak může splácení hypotéky velmi zatížit rodinný rozpočet a nejednu rodinu i rozbít.

peníze

Před uzavřením podnikatelské hypotéky je pro některé páry výhodné, když uzavřou smlouvu, aby případně nesplácení hypotéky postihlo jen toho, kdo podnikatelskou hypotéku uzavřel. v manželství se dělí vše napůl, ale pokud jde o podnikatelskou hypotéku určenou výslovně pro podnikání jednoho z manželů, může se dopad nesplácení hypotéky ošetřit smlouvou.

Máte podnikatelský záměr a k jeho rozjetí potřebujete finanční injekci? Jděte do podnikatelské hypotéky, jen to vážně proberte s ostatními členy rodiny, kterých by se případné nesplácení týkalo a pokud s podnikatelskou hypotékou nebudou souhlasit, sepište smlouvu o vyjmutí hypotéky ze společného vlastnictví manželů.

peníze

Podnikání, to je ze začátku sázka do loterie, buď to vyjde nebo nevyjde, ale pokud víte, že jste našli díru na trhu a vaší firmě se bude dařit, neváhejte a jděte do toho, i kdybyste pro začátek museli vzít podnikatelskou hypotéku. Riskovat se občas musí a třeba z vás bude rychle milionář a hypotéku splatíte i předčasně.
Nebo už podnikáte a potřebujete rozšířit a zmodernizovat výrobu? I zde můžete využít podnikatelské hypotéky. Se starým vybavením se dlouho na špici neudržíte.

Tak s chutí do toho, držíme palce.