Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vyřešte topení včas


Před stavbou domu je nutné zajistit stavební povolení a projekt domu. Většinou jde o věci, na které se čeká několik měsíců, takže je potřeba je začít řešit s dostatečným časovým předstihem. Některé stavební úřady vyžadují kompletní projektovou dokumentaci, a to včetně vyřešení vsakování dešťové vody, takže je potřeba se připravit opravdu na všechno. Z těchto důvodů je nejlepší řešení předat vaše požadavky architektovi nebo firmě, která staví domy na klíč. Firmy rády upravují svoje typové projekty podle přání klientů, a navíc vám mohou získat stavební povolení. A to určitě oceníte, protože zásah architekta může značně urychlit celý proces.

radiátor topení

Pro pohodlné bydlení je nutní vymyslet spoustu věcí. Je potřeba promyslet dispozici, protože dům by měl mít oddělené části na spací zóny a na provozní, aby vás během spánku nerušily třeba děti z obýváku, jak se dívají na televizi. Myslete i na to, že budete mít nejspíš zájem o nějaké technické vychytávky, takže budete muset promyslet kam je umístit. Třeba tepelné čerpadlo může být dost hlučné, a mít do pod okny do ložnice zkrátka a dobře nechcete.

ponožky krb

Čím budete topit?
Poslední dva roky se nesou ve znamení zdražování cen energií. Nejistá je dodávka plynu, a navíc vedení Evropské Ulice má dost nereálné požadavky na to, aby členské státy tlačily na bezesní vytápění domů, bytů a celkově všech budov. Ti, kteří si před pár lety koupili nové plynové kotle, jsou teď naštvaní, protože podle všeho plynem nebudeme moct topit vůbec. Ideální dnes není nic, protože hrozí, že EU se znelíbí cokoliv a budou nám zakazovat topit jakkoliv.
Zatím to ale nenastalo, a zatím topit můžeme. Mnoho lidí si nechalo nainstalovat krby, které vypadají krásně, a navíc vám vyhřejí celý obývák. Napojit můžete jakýkoliv zdroj tepla na podlahové vytápění Termtech, které je velice populární a které hřeje od nohou.