Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Používejte ekologické menstruační pomůcky

Trápí vás téma ekologie a chcete být ekologičtější ve více aspektech svého života? Napadlo vás, že můžete vyměnit jednorázové menstruační pomůcky? Nejspíš ne. Jednorázové vložky a tampony jsou dostupné všude a jejich používání je velmi pohodlné a snadné. Po použití se jednoduše vyhodí a to je všechno. Jenže když si uvědomíte kolik žen na celém světě používá vložky a tampony, dojdete k závěru, že množství nerozložitelného odpadu je vážně enormní. Lze snížit tím, že se více a vše žen začne zajímat o možnosti, jak tyto jednorázové pomůcky nahradit.

žena v prádle

Jednou z cest jsou menstruační kalhotky
Nabízí je už více výrobců, a tak si můžete vybrat nejen střih, ale i barvu. Můžete si koupit dokonce krajkové menstruační kalhotky, takže se ve spodním prádle můžete cítit hezky i během menstruace. Určitě vás zajímá, jak fungují menstruační kalhotky. Je to jednoduché.
Nosí se místo klasického spodního prádla. Absorbují bez problémů stejné množství tekutiny jako jednorázové pomůcky a vydrží zhruba stejnou dobu. Je potřeba myslet na to, jak často si vyměňujete tampon či vložku. Zhruba za stejnou dobu byste si měla měnit i kalhotky. Po použití je vyperete a můžete je používat znova a znova. Díky tomu neprodukujete žádný zbytečný odpad a ještě ušetříte.

vložky a tampony

Nejspíš se vám zdá, že kalhotky jsou dražší než jednorázové pomůcky. Spočítejte si spotřebu těchto pomůcek za měsíc a vynásobte jejich cenu za celý rok. Za život spotřebujete tisíce těchto pomůcek, a kalhotky vám budou sloužit dlouhé roky. Proto jsou z dlouhodobého hlediska levnější. Dají se koupit za dobrou cenu, a často je najdete ve slevě, díky čemuž bude jejich cena ještě nižší. Kalhoty jsou vhodné pro všechny ženy i dívky od první menstruace. Jejich používání je velmi komfortní a diskrétní, a na jejich snadné používání si zvyknete vážně velmi rychle.