Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

O úbytek testosteronu se vám postará stres


O stresu je známo, že vám může narušit činnost imunitního systému, zhoršit trávení a způsobit žaludeční vředy a projeví se i na duševní výkonnosti. Pochopitelně ovlivňuje i funkci pohlavních orgánů, a zaměříme-li se konkrétně na muže, těm snižuje hladinu testosteronu v krevním oběhu. A to je celkem průšvih, protože namísto potřebné erekce k pohlavnímu aktu se v trenýrkách jen klimbá jakási hadička, a s tou mnoho zázraků nevykouzlíte. Může se to zdát příliš nadnesené, ale bez erekce si v sexu neškrtnete, a v podstatě se pro vás tato rozkoš stává tabu.

muž a žena

Co s tím

V první řadě se zaměřte na stresové vlivy. Těch je celá řada a ne všechny vám mohou připadat jako stresové. Kromě zaměření na odbourání stresu si pak vypomáhejte adaptogenními bylinkami, s nimiž bezpečně zajistíte kýžené hormonální rovnováhy včetně zabránění úbytku testosteronu.

partneři v přírodě

Stres z jídla – bílá mouka, rafinovaný cukr, nadbytek masa a uzenin, kofein a alkohol – to do jídelníčku nepatří. Naopak tam patří ovoce a zelenina, luštěniny, celozrnné obiloviny, ořechy a kvalitní rostlinné oleje lisované za studena.

Stres z partnerky – partnerka, se kterou se ve vztahu neshodnete na základních věcech, a spíše to skřípe, než abyste se na sebe každý den těšili, jak se budete objímat, mazlit, tulit se k sobě a samozřejmě i milovat, není ta pravá. Raději vztah zavčasu ukončete a hledejte dál.

Stres ze sebe sama – naučte se milovat sami sebe, svou duši i tělo. Dopřejte si více klidu, odpočinku a spánku a také vhodný pohyb, nejlépe v přírodě na čerstvém vzduchu.

Stres z digitalizace – odložte mobilní telefon, notebook, televizní ovladač a rozhlasový přijímač a dejte si pauzu od e-mailů a sociálních sítí. Lidé dříve nic takového neměli a žilo se jim lépe a klidněji. Uvědomte si, že nejste otroci digitalizace, a že tento fenomén má sloužit lidem jako pomoc, nikoli jako otroctví.