Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Na co nezapomenout během úklidu?

Po zimě jste se vrhla do generálního úklidu vašeho hnízdečka. Vyluxovala jste a vytřela i ten nejčernější kout, probrala skříň, schovala zimní oblečení a kochala se nádherným pohledem. Máte z toho dobrý pocit, ale my vám poradíme, co ještě udělat, abyste měla generální úklid opravdu komplet se vším všudy. Tak jdeme na to!

1) smažte všechny aplikace, které už nepoužíváte

Otevřete si svůj tablet, notebook a mobilní telefon. Jednotlivé aplikace projděte položku po položce a ty, které už nepoužíváte bez milosti smažte. Před dvěma lety jste si stáhla aplikaci na počítání kalorií, ale vydrželo vám to zhruba týden? Šup s ní pryč. Uvolněte místo na nové.

žena

2) zrušte předplatné, které vám už nic nedává

V těhotenství jste si zaplatila předplatné časopisu pro maminky, které se automaticky každý rok prodlužuje. Co na tom, že vaše dítko už je dávno školou povinné a časopis tak každý měsíc jen zběžně prolistujete. Zrušte předplatné a za ušetřené peníze si dopřejte třeba čokoládovou masáž.

3) odhlaste odběr z newsletterů, které vám chodí na e-mail

Denně vám chodí na e-mail mraky informací, které vám nic nedávají a rovnou je mažete. Udělejte si čas a odhlaste se ze všech odběrů, které vás obtěžují. 

počítač

4) přestaňte sledovat účty, které vás akorát frustrují

Sociální sítě patří k dnešní době. Pokud je správně používáte dokážou přinést mnoho pozitivního, ale pokud se například každý večer srovnáváte se sousedkou a propadáte se kvůli tomu do deprese, je něco špatně. Nesledujte účty u kterých máte špatnou náladu nebo ve vás probouzejí smutné pocity. Sledujte účty a profily, které vás v dobrém inspirují.

5) pročistěte si svojí počítačovou plochu

Udělejte čistku své počítačové plochy. Dejte si na ni jen ikony, které používáte. Zbytek souborů přehledně seřaďte a pojmenujte názvy alb. Uvidíte, že se vám bude i lépe pracovat.

Takovýto úklid provádějte nejlépe 2x za rok.