Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Krása kolem

Vždycky jsem si říkala, co si lidi představí, když jim řeknu krása. Protože mnoho lidí si vždy představí nějakého člověka, který odpovídá ideálu krásy. Jenomže když to tak vezmu, tak jak vůbec vypadá ten ideál krásy? Existuje vůbec nějaké měřítko, čím se měří lidská krása nebo je to jen v očích každého z nás? Například já a moje sestra, tak obě máme úplně jiný názor na krásu, co se týče mužů. Když jsem se také ptala své maminky nebo svého přítele, co pro ně znamená krása, tak oba dva mi potvrdili, že největší krása je ta vnitřní. Jenomže jsem se musela smát.

Krásný je každý.

Protože je přece logické, že když se zeptám svých rodičů anebo svého přítele, co to znamená krása, tak mi samozřejmě oba dva odpovídá, že krása je vždycky to, co vyřazuje z člověka. A přece jen mě například můj přítel neřekne, že krása je pouze ta vnější. Ani nevím, jestli bych se kvůli tomu urazila. Jenomže když tak nad tím přemýšlím, tak kolikrát jsem taky v časopisech četla, že muži dávají hlavně ze začátku velký důraz na to, že se zajímají o tu vnější krásu. A ani nevím, jestli jim to mám zazlívat. Protože kolikrát také se stává, že pánové jsou spíše takového zaměření, že prvně přemýšlí tím, že se podívají vizuálně a zjistí, jak kdo a co vypadá a jestli se jim to vůbec zamlouvá.

Krása je všude.

Zajímavé, že? A já tohle sice chápu, také je to skvělé a pěkné, ale co třeba například vnitřní krása. Anebo ta krása okolo. Protože přeci navíc můžeme brát také v potaz to, že i příroda kolem je krásná a že mnoho lidí si přírody ani třeba neváží. A také podle mého názoru je škoda, protože navíc já dávám přednost také takové kráse, která je kolem nás. A mám například moc ráda přírodu anebo květiny. A jsem velká milovnice květin a líbí se mi tolik druhů květin, že už si opravdu nedokážu představit mou zahradu bez barevných krásných květů. Tady jde alespoň vidět, že krása znamená pro každého něco jiného. Tady člověk také musí brát ohled na všechno okolo, protože všechno kolem je svým způsobem moc krásné.