Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Koupit si bazén nebo ne?

Jako první je třeba začít tím, že si lidé v poslední době bazény hodně kupují. Skoro každý druhý má doma bazén, když na to má na zahradě místo. Chudáci jsou lidi, kteří mají pozemek z kopce nebo do kopce, to je jedno. U nich je tedy jasné, že si musí nechat udělat buď bazén do země, kdy se dá kosený pozemek poměrně dobře regulovat, nebo žádný, protože nafukovací bazén nepřipadá v úvahu. Ten musí být na rovině, jinak by vám nedržel a vylil se, což nechcete. Takový bazén je naprosto k ničemu, takže je dobré si ho pořídit jen v případě, že máte opravdu na pozemku místo a máte ho rovný, jinak musíte uvažovat o dražší variantě – to je bazén do země. Na druhou stranu je mnohem kvalitnější než ten nafukovací, pokud na něj ale nemáte peníze, tak si ho nepořizujte. Vždy je třeba zvážit, jaké máte možnosti.

voda

Pokud máte opravdu málo peněz a chcete přeci jen nějaký bazén aspoň pro děti nebo jen tak pro zábavu, ani ne tak pro plavání, pořiďte si výše zmiňovaný nafukovací bazén, který si ale musíte postavit na rovný povrch na podložku pod bazén, která vám pomůže k tomu, aby byl bazén alespoň trochu oddělen od země a nebyly tam tak drobné nerovnosti, které mohou být pro chodidla nepříjemné. Dají se eliminovat právě touto podložkou a rovným povrchem. Rozhodně si nedávejte bazén někde na kameny, to není opravdu dobrý nápad. Jednak to nebude příjemné pro chodidla, jednak se vám může stát, že se do bazénu udělá díra, a to pak není moc fajn. V tomto případě vám navíc podložka moc nepomůže, musíte tedy vybrat opravdu místo někde na trávě a na rovném povrchu.

bazén

Někteří lidé ale přímo staví i betonový povrch, na který bazén položí, to už pak záleží na tom, jak moc chcete do bazénu investovat. Vždy zvažte tedy to, kolik máte peněz a jaké máte na své zahradě možnosti, podle toho si i kupte velikost bazénu a podobně. Rozhodně ale dvakrát nepřemýšlejte, bazén je dobrý způsob k ochlazení se v teplých letních dnech.