Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak vyzrát nad hubnutím?


Hubnutí není snadné. Někomu se ze začátku může zdát, že to bude snadné, ale nejtěžší je, udržet si nové zvyky po celou dobu hubnutí a nejlépe po celý život. Hubnutí by nemělo být jen o tom, že zhubneme, co potřebujeme a vrátíme se ke starým návykům. Měli bychom to brát jako změnu životního stylu, během které se dostaneme ke zdravějším návykům, které si poté budeme udržovat. Nebudeme držet dietu, budeme zkrátka žít zdravě.

hubnutí

Pro někoho, kdo trpí například morbidní obezitou, to může být ale více než těžké, jelikož podstatnou část svého života věnovali tomu, že žili v začarovaném kruhu nezdravého životního stylu. Mnoho z těchto lidí je závislých na jídle, a často nezdravém jídle. Při takové závislosti si ho vydrží odpírat jen nějakou chvíli a poté jejich vůle nevydrží a vrátí se ke starým zvyklostem.

Není proto rozumné ze dne na den změnit totálně jídelníček a životní styl. Změny by měly přicházet postupně. Nejprve změníte jednu věc a až ji budete brát jako součást života, přidáte další změnu. Pro vaši osobu bude o mnoho lepší se tak na změny adaptovat. Někteří ale změny nezvládnou ani s tímto pozvolným postupem. V takovém případě je nejlepší si přiznat, že to sami zkrátka nezvládneme a požádat někoho o pomoc. Jednou z nejúčinnějších pomocí může být výživový poradce.

zdravá výživa

Výživový poradce vám vysvětlí, kde děláte ve stravování chybu a co je třeba změnit, abyste žili zdravější život. Pomohou vám sestavit jídelníček tak, aby se snížili vaše chutě na nezdravé jídlo, a abyste měli dostatek bílkovin, tuků i sacharidů. Pokud vám nebude jídelníček vyhovovat, pomohou vám ho upravit. Budou zároveň sloužit i jako vaše psychická podpora, která je u hubnutí více než důležitá.

Vybrat si dobrého výživového poradce je velmi důležité. Pomoci s vaší cestou hubnutím vám může výživový poradce Liberec.