Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak správně vybírat LED žárovky a do kterých místností se hodí?

Klasické žárovky s wolframovým vláknem už v mnoha domácnostech nenajdeme. Nahrazují je mnohem úspornější a účinnější LED žárovky, které mnohem lépe svítí a ještě umí ušetřit mnoho elektrické energie. Jak je vybírat a kam se nejvíce hodí?malé zdroje světla jsou v místnosti důležité

Jaká pravidla dodržovat

Při výběru LED žárovek je potřeba brát v úvahu jejich svítivost a samozřejmě i výkon. Úplně jiná žárovka bude vhodná do lampičky, kterou dáme na noční stolek nebo psací stůl a žárovka o jiném výkonu se bude hodit do větších a prostornějších místností jakou jsou obývací pokoje nebo kuchyně. V některých případech je vhodné volit i více bodových světel, tak aby bylo docíleno kvalitního osvětlení celé místnosti. Což se hodí například do spojených místností nebo koupelen.
LED žárovka 10 W je ideální volbou do místností, kde potřebujete získat co nejlepší osvětlení. Volit bychom i tedy měli především do obývacích pokojů, kuchyní ale i do koupelen. V případě, že je zapotřebí zaručit v místnosti ještě větší intenzitu světla, hodí se k tomu žárovky o výkonu 15 W. Ty menší už jsou určené spíše jen pro doplňková světla a lampičky.

Jakou zvolit barvu světla

Ovšem ani zdaleka nezáleží jen na výkonnosti, v potaz je potřeba brát i barvu světla. Zatímco teplé barvy se hodí vždy především do místností, ve kterých se odpočívá, relaxuje nebo, kde jste zvyklí si číst knihu, barvy studenější a ty, které se rovnají běžnému dennímu světlu, se hodí do místností, kde jste zvyklí být aktivní. Udržují totiž pozornost a bdělost, což velmi jistě oceníte například v kuchyni. V koupelně zase dokážou zajistit dostatečný přísun světla, i když v místnosti chybí okno.žárovky vybírejte pečlivě, vyplatí se to
Hlavní světlo v místnosti je pak velmi dobré kombinovat s doplňkovými zdroji světla, které společně vytvoří skvělý světelný kontrast a v takové místnosti se člověk hned cítí příjemněji https://www.linguee.com/czech-english/translation/p%25C5%2599%25C3%25ADjemn%25C4%259Bj%25C5%25A1%25C3%25AD.html a útulněji. V kuchyni to mohou být praktické LED pásky, v obývacím pokoji nebo ložnici malé lampičky.