Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak se připravit na Jaro?

1) detoxikujte organismus pomocí živé stravy

V zimních měsících jsme přirozeně tíhly k těžším a hutnějším jídlům. Na jaře dejte přednost čerstvému ovoci, zelenině a nebojte se ani doplňků stravy jako je například chlorella, matcha čaj nebo guarana. Nezapomeňte na dostatečný pitný režim (2-3 litry tekutin denně) v podobě neperlivé vody a bylinkových čajů.

zelenina

2) načerpejte vitamín D

Jakmile za okny uvidíte sluneční paprsky na nic nečekejte a vyrazte ven. Stačí krátká procházka v parku a zlepší se vám nálada, posílíte svou imunitu a získáte porci vitamínu D.

3) navštivte wellness

Vypoťte ze sebe všechny toxiny nastřádané po zimě. Objednejte si privátní wellness a dopřejte svému tělu dokonalou očistu. Ideální je k tomu sauna, finská parní lázeň a vířivka. 

4) objednejte se ke kadeřnici

I vlasy potřebují po zimě oživit. Navštivte svou kadeřnici a požádejte ji o zastřižení konečků. Kštice vám zhoustne, bude zdravější a celkový účes dostane nový šmrnc.

žena

5) věnujte se své pleti

Po návštěvě kadeřnice se objednejte také ke své kosmetičce. Čištění pleti i hydratační maska je po zimě samozřejmost. A když k tomu paní kosmetička přidá ještě liftingovou masáž, budete odcházet jako znovuzrozená.

6) naslouchejte své duši

Jaro je čas nových začátků. Vyhraďte si chvíli o samotě, kde vás nebudou rušit nudící se děti ani hladový manžel. Upřímně si odpovězte na otázky, kam v životě směřujete, zda jste tak spokojená a co jsou vaše sny. Pokud zjistíte, že vám to v některé životní oblasti drhne, promyslete kroky k nápravě. 

7) dejte do pořádku své sociální kontakty

Udržujte přátelství a sociální kontakty. Pozvěte přátelé na piknik a v neděli navštivte rodiče. Kontakty, které vám ale příjemné nejsou, neudržujte za každou cenu. Vytyčte si své osobní hranice a vyškrtněte ze svého života toxické osoby. A pokud to zcela nejde, alespoň s nimi omezte kontakt na minimum.