Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Interiérové schodiště


Schodiště v rodinných domech je důležité jen, když máte patrový dům. V přízemních domech je zanedbatelné, protože není důležité. Nikam byste se po schodech nedostali. Ovšem v dnešní době jsou výhodou právě patrové domy, které nezabírají tak velkou plochu pozemku a vám zbyde nějaké místo ještě na zahradní posezení a nějaký ten záhonek. Co si budeme povídat koupit v dnešní době stavební parcelu je stejně tak nákladné jako na ní postavit samotný dům. Tak špatné je to v dnešní době. Prodávající neví, co by za stavební parcelu chtěli. Mladý pracující pár nemá šanci koupit stavební parcelu a ještě na ní něco postavit.

samonosné schodiště

Je to velmi náročné a málokdo dosáhne na podmínky hypotéky. Ovšem jsou i tací lidé, kteří to zvládnou a svůj vysněná dům si pořídí. V takovém případě je čeká hodně plánování a zařizování. Získat všechny potřebné povolení není jen tak. Zabere to spoustu času, ale podaří se vám to. To jsme trochu odbočili od schodiště. Když postavíte dvoupatrový dům, je součástí domu i nějaký druh schodiště a jaký druh je jen na vás jaké zvolíte. Můžete si zvolit bočnicové schodiště nebo dát přednost schodišti samonosnému, ovšem to nejsou všechna, můžete mít schodiště nerezové nebo skleněná. Volbu máte rozmanitou a mi si některé přiblížíme. Nebo si nechte udělat schodiště kombinované. Jednu část můžete mít bočnicovou a druhou samonosnou. I takové schodiště se dělají.

samonosné schodiště

Samonosné schodiště je jedním z možností, které můžete mít. Co to vlastně je? Jsou to schodiště, které nepotřebují při své realizaci podpěrnou konstrukci. Lépe se tak v prostoru s nimi pracuje a je možné je různě přizpůsobit. Nášlapové plochy můžete zvolit z lepeného tvrdého dřeva, mramoru, roštu, umělého kamene a dalších. Výběr je dostačující, aby si vybral každý. V nejčastějších případech je volena dřevěná úprava, které může být lakovaná nebo barvená. Tento druh schodů je velmi rozšířený a zákazníci o něj mají zájem.