Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Dědictví jako ve filmu

Když lidé dědí, může to mít mnoho podob a také velmi odlišné emotivní reakce. Není totiž dědictví jako dědictví. Znáte film „Dědictví aneb kurvahošigutntag“ s Bolkem Polívkou v hlavní roli? Zdědit majetek po příbuzných totiž nemusí být taková výhra, jak se zdá, v tomto filmu to sice dopadne dobře, ale nezřídka se stává, že zdědíte rekreační chatu či rodinný dům, který je zralý k totální rekonstrukci. Jenže jakmile vás navštíví odborník – statik, a stav objektu posoudí z odborného hlediska, může vás nepříjemně překvapit – namísto rekonstrukce je dům odsouzený k demolici.

poškozený dům

Demolice domu cena, to bude zřejmě první položka, která vás napadne v této chvíli, a začnete pak vyhledávat na Internetu demoliční a vyklízecí firmy. Smíříte se s tím, že se fakt nedá nic dělat, a že bude nutné na nových, případně stávajících základech vystavět novostavbu. Svým způsobem to ale výhra je, protože máte alespoň pozemek, a jestliže bude stát za to, například kvůli výhledu, zajímavé lokalitě a prostředí, vyplatí se prodat městský byt a začít stavět. Některým lidem se vyplácí pořídit i mobilní dřevostavbu anebo dřevostavbu nemobilní, každopádně úspornou, co se týče nákladů na bydlení a hlavně vytápění. Topit dřevem ve vlastním krbu s topením v podlaze je mnohem lepší řešení, než platit nehorázné peníze v městském bytě za dálkové vytápění.

demolice domu

Nepropadejte skepsi a depresím, když se dům musí strhnout, demoliční četa si s tím poradí hravě a vy se mezitím můžete soustředit na další potup, zejména na prodej bytu. Bydlení na venkově v rekreační lokalitě bude jistě větším přínosem, http://www.mvcr.cz/clanek/asistenti-prevence-kriminality-jsou-pro-karvinou-velkym-prinosem.aspx než život ve městě, kde jste pod tlakem, ve stresu, obklopeni chaosem a smogem, a kde životní prostředí je jen fráze psaná na papíře. A mít k tomu vlastní zahradu, kde lze pěstovat ovoce a zeleninu, je mnohdy skutečně k nezaplacení.