Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co na sebe po šedesátce?

Jak plyne čas v životě každé ženy se mění i způsob oblékání. To, co se jim líbilo ve dvaceti, by na sebe v šedesáti už určitě neoblékly. A je velkým uměním, aby se ženy uměly svému věku přizpůsobit a přesto vypadat dobře. Pokud tento dar ženě chybí, může působit svým vzhledem směšně. V šedesáti sluší minisukně opravdu málokteré. Hlavním požadavkem většiny žen s přibývajícím věkem je především pohodlnost vybraného oblečení. A stejně tak si hlídají, aby jejich postavě lichotilo. A zbytečně neupozorňovalo na přebytečná kila, které ve věku po šedesátce většina má. Často je potřeba nové oblečení dopředu promyslet a případně si nechat odborně poradit. Protože volba správného materiálu, střídmého střihu, vhodnou barevností a především i délkou nového svršku poslouží k tomu potřebnému pocitu, že nové oblečení ženě sluší. A využije ho i do budoucna a neodloží po jednom použití.

Kultivovaný šperk

Osobitost lze při obnově šatníku dodržet i ve zralém věku. Rozhodně není potřeba volit oblečení v barvě šedé myši. Jednou z velkých změn, které se zamlada musely dodržovat byla nutnost stejné barvy botů a kabelky. Což dneska už neplatí. A moudrá žena si i s tímto umí poradit. V případě že zvolí černobílé oblečení, mohou jej doplnit jak bílou, černou tak i zlatou, červenou či zelenou kabelkou.

Stačí si jen dobře vybrat

A boty mohou zůstat v černé barvě. I mýtus, že starší ženy nemohou nosit velké a výrazné šperky, lze přizpůsobit danému typu. A vhodně tím doplnit společenské šaty. A nemusí to být ani kusy zlata a diamanty. Dobře zvolený, designově dotažený zdobí v každém věku. A mnohdy milosrdně odpoutá pozornost od časem povadlé pleti. Ve zralém věku už mnohé ženy přistupují ke svému způsobu oblékání s určitou celoživotní zkušeností. A ve svých skříních mívají uschovány poklady, kterých se neumí vzdát. A tím, jak se móda neustále vrací, mnohdy i vnučky si najdou v šatníku babičky ten pravý kousek, kterým ohromí kamarádky. Takže z toho plyne jediné. Že i ty starší modely mohou udělat radost.