Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

5 důvodů, proč zvolit vestavěné skříně na míru

Využití prostoru – to je asi ten hlavní důvod, proč se dává přednost tomuto řešení. Máte stoprocentně využitou hloubku celé stěny (nebo její části) od stropu až na podlahu, skříň prostor uzavře, takže působí tak, jako by byla jeho přirozenou součástí. Navíc se snadno udržuje v čistotě, neboť odpadá to nejhorší – horní vodorovná plocha, která je zdrojem pro usazování prachu a vyžaduje stálou pozornost.

oděvy na ramínkách

Montáž v atypických výklencích – Některé bytové prostory tvoří výklenky a ty mohou být uzavřené zkosením či zaoblením, zúžením a podobnými jevy. Do takových míst pak třeba stěží umístíte klasickou skříň, vysokou dva metry o určité šíři. Museli byste jít cestou ústupků a kompromisu a obytný prostor byste pak vybavili nevkusným řešením. Atypické tvary a výklenky lze zakrýt vestavěnou skříní h3403 Sten-skrine a tím vyřešit jednou provždy tento problém.

pánské oděvy

Posuvné dveře – je až s podivem, kolik výrobců nábytku v současné době na trh dodává skříně s křídlovými dveřmi, ačkoli se ví, že po čase jsou zdrojem mnoha problémů. Musí se občas dotáhnout šrouby, a když to neuděláte, hrozí nevratné poškození spoje a prakticky vyřazení skříně z provozu, anebo složitou opravu s vyfrézováním drážky pro otevírací mechanismus. Systém posuvných dveří vestavěných skříní je zkrátka nenahraditelný.

Individuální návrh vnitřního uspořádání – když kupujete skříně v obchodu s nábytkem, musíte se přizpůsobit trendu výrobce, anebo si vnitřní prostor skříně doma upravit podle svého. Jednodušší situace vzniká u vestavěných skříní na míru, kdy si sami stanovíte rozmístění přihrádek, jejich velikost, boxy se zásuvkami, drátěný program, šatní prostor na ramínka atd. Výrobce se zkrátka přizpůsobí vám, nikoli vy jemu.

Vzhled – vzorkovníky nabízí mnoho různých dekorů posuvných dveří a vašim úkolem je vybrat z nich jeden, který vám „sedne“. Vyplatí se využít bytového architekta, nebo se alespoň poradit, případně vzít vzorky dekoru domů a vyzkoušet je přímo na místě. Dekor posuvných dveří a bočních stěn je totiž to, co budete mít stále na očích takříkajíc každý den, zatímco vnitřní prostor budete odkrývat jen občas.